Земля — найбільш цінний товар не тільки у юридичних, а й фізичних осіб. Уже тривалий час на території України діє мораторій на реалізацію земельних наділів сільськогосподарських призначень. Незважаючи на це, в країні тривалий період спостерігається монополія, яка була сформована за рахунок можливості оформлення землі в довгострокову оренду. Однак сьогодні ситуація в корені змінилася.
Однією з вимог МВФ для отримання чергового траншу кредиту Україні було зняття мораторію на реалізацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення Урядом. На їхню думку, це дозволило б істотно знизити показники корупції і зробити ринок в цій сфері по-справжньому прозорим і чесним. Незважаючи на численні спроби заблокувати прийняття відповідного законопроекту, він був прийняти в першому читанні парламентаріями. Завдяки цьому з 2020 року стало можливим:
Незважаючи на відносно недовгий період функціонування законопроекту, вже сьогодні спостерігає ряд позитивних сторін. Наприклад, монополісти починають поступово втрачати ранні лідерські позиції, що автоматично тягне за собою здорову конкуренцію. Для населення це можливість купувати сільськогосподарські товари за доступною собівартості, при необхідності самостійно набувати земельні ділянки для подальшого заняття аграрним бізнесом, а це тягне:
У комплексі це дозволяє сформувати повноцінний аграрний комплекс із сучасним ринковим підходом. Аграрії нарешті зуміють ефективно розвивати власну справу, чи не переживаючи про ймовірність дострокового розірвання орендного договору, що раніше часто траплялося при використанні шахрайських схем.
Завдяки логічну структуру офіційного державного сайту Прозорро.Продажі sale.uub.com.ua, у користувачів перед реєстрацією не виникає складнощів і непорозумінь. Щоб стати активним учасником публічних торгів, потрібно дотримуватися нескладний алгоритм дій, зокрема:
Що характерно, на офіційному ресурсі ТБ «Українська біржа торгів» функціонує цілодобова служба підтримки. Кваліфіковані менеджери готові в будь-яку хвилину надати посильну допомогу і надати вичерпну інформацію по сформованому запиту. Стандартний період очікування відповіді не перевищує 10 хвилин.